Geçmişten Bugüne Doğuş
Tarih: 15 Aralık 2022

Üniversitemiz YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Programı Kapsamında Değerlendirmeye alındı

Üniversitemiz, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından, Kurumsal Dış Değerlendirme Programı kapsamında değerlendirmeye alındı.

Kurumsal Akreditasyon kapsamında YÖKAK değerlendirme takımı üyeleri, Prof. Dr. Gürsoy ARSLAN, Prof. Dr. Hasan SEÇEN, Prof. Dr. Ali BAYRAKDAROĞLU, Doç. Dr. Bengü AKSU ATAÇ, İsmail DURAK, Melih ELİDÜZGÜN ve Gamze DEMİRCİ tarafından, 25.11.2022 tarihinde ön ziyaret (çevrimiçi) ve 12-14 Aralık 2022 tarihleri arasında üniversitemize saha ziyareti gerçekleştirdi.

Kurumsal Dış Değerlendirme Programında Üniversitemizin; yönetim sistemi, eğitim- öğretim, araştırma- geliştirme ve toplumsal katkı süreçlerinin kalite düzeylerine ilişkin durumu değerlendirildi.

Program kapsamında Değerlendirme Takımı, Üniversitemiz Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Ahmet Alkan ÇELİK, Rektörümüz Prof. Dr. Turgut ÖZKAN, Rektör Yardımcısı/Kalite Koordinatörümüz Prof. Dr. Mesut KUMRU, Senato, Fakülte, Enstitü ve Yüksekokul yönetimleri, akademik ve idari personel, öğrenciler, iç-dış paydaşlar ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Kurumsal Akreditasyon saha ziyareti, Değerlendirme Takımının Üniversitemiz Rektörü, Rektör Yardımcıları, Kalite Koordinatörü, Genel Sekreter, Rektör Danışmanı, Fakülte, Enstitü ve Yüksekokul yönetimleri üyeleriyle gerçekleştirdiği çıkış görüşmesi ile sona erdi.

akreditasyon-programi-2